O úcte k človeku

Autor: Veronika Chmelárová | 7.2.2015 o 19:28 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  920x

Odhlasované. Lebo "vzdať sa slobody znamená vzdať sa ľudskosti." Jean-Jacques Rousseau      

(1) Ako dcéra svojich rodičov mám jednu mamu a jedného otca. Oni majú navzájom jeden druhého – manžela a manželku. Keď sa chlap už nezmestí pod maminu sukňu, hľadá si ženu. Žena sa – v ideálnom prípade – nechá nachádzať. Keď sa nájdu, zoberú sa a ľudia povedia, že „žili dlho a šťastne (kým nepomreli)." Ibaže by sa niečo pokazilo...:
Každý deň chodím autom po diaľnici, no ako naschvál sa akurát pokazilo a a ja sa potrebujem dostať do roboty.  Svoje doteraz spoľahlivé autíčko nechám teda odpočívať v garáži. Veď existujú aj iné dopravné prostriedky. Namiesto auta vytiahnem na cestu do práce kolobežku. Dôsledky? Kolobežka na diaľnici je zárukou nemalého chaosu, rozptýlenia iných vodičov a ohrozenia seba. O možnej dopravnej nehode či pokute ani nehovoriac. A auto? Stojí v garáži. Ako inak, zostáva neopravené.  Preto je dobrým zvykom pokazené opravovať, lebo nahrádzať prirodzené umelým akosi nefunguje.  Preto sa jeden muž ožení s jednou ženou a nevstúpi do stavu manželského so štyrmi ženami, dvomi mačkami a jedným bicyklom.


(2) Ako dcéra svojich rodičov mám jednu mamu a jedného otca. Akokoľvek chceme byť pokrokoví, biológiu neprerobíme. S rodinou je to ako s puzzle. Môžu byť rôzne – zložené z viac alebo menej dielikov, obdivované či celkom obyčajné. Vďaka svojej rôznorodosti do seba zapadajú, navzájom sa dopĺňajú, stoja bok po boku toho druhého a spolu vytvárajú jedinečnú mozaiku. Bez chýbajúceho dielika zostane obraz nekompletný. Nenahradí ho žiaden iný, ani tisíc rovnakých. Lebo rovnaké do seba nezapadá.
Ak osud trpiaceho človeka spojíme s osudom jedného alebo viacerých, ktorí trpia iným spôsobom, urobíme ho šťastným? Čo vznikne spojením už aj tak dosť traumatizovaného „domováka“ a frustrovaného páru osôb rovnakého pohlavia? Možno všeličo...No niečo mi hovorí, že harmonické rodinné prostredie ideálne pre výchovu detí, to nebude.  Že 2x2 sú štyri, je jednoduchá matematika, ktorá v tomto prípade násobí bolesť. Takúto násobilku dobrovoľne neakceptujem. Z úcty k človeku...lebo medzi ľuďmi, s ktorými sa poznám sú „domováci“ i homosexuáli a úprimne im prajem šťastný život.

 

(3) Ako dcéra svojich rodičov mám jednu mamu a jedného otca. Učili ma prvé slová i kroky. Boli mojimi prvými vychovávateľmi. Už vtedy chceli pre mňa len to najlepšie a mali výsostné právo robiť všetko preto, aby sa chcenie premenilo na realitu. Želám toto právo i ďalším zodpovedným rodičom, lebo dobrá výchova dáva pevný základ, na ktorom stojí šťastie budúcich generácií. Lebo nie škola, médiá, štát a iní, to rodičia sú prví.

   
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?